Zamknij

Zapalił się podczas jazdy

07:13, 16.12.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki natychmiastowej reakcji i skutecznej akcji funkcjonariuszy ze starogardzkiej drogówki udało się w zarodku ugasić pożar osobowego opla. Mundurowi zużyli kilka gaśnic oraz pomogli właścicielowi uchronić przed spaleniem rzeczy znajdujące się w samochodzie. Wezwani na miejsce strażacy dogasili tlące się wewnątrz auto.

Chwile grozy przeżył wczoraj kierowca osobowego opla, któremu w czasie jazdy zapalił się samochód. Do zdarzenia doszło w Starogardzie Gdańskim na drodze krajowej nr 22. Na szczęście rejon ten patrolowali funkcjonariusze starogardzkiej drogówki, którzy zauważyli zaparkowanego na środku drogi opla, z którego wydobywały się kłęby białego dymu. Policjanci za pośrednictwem swojego dyżurnego powiadomili straż pożarną i natychmiast ruszyli z pomocą. Mundurowi zużyli kilka gaśnic, w tym służbową z radiowozu, przekazane od innych kierowców oraz dużej gaśnicy z pobliskiej stacji paliw. Po stłumieniu ognia funkcjonariusze pomogli właścicielowi w wynoszeniu z pojazdu rzeczy, aby uchronić je przed zniszczeniem.

Cała sytuacja rozegrała się na tzw. berlince w czasie popołudniowego szczytu. Ruch pojazdów w obu kierunkach został wstrzymany. Na szczęście kierujący, który zdążył opuścić pojazd, nie doznał żadnych obrażeń. Sprawne działanie i szybka reakcja policjantów pozwoliły na ugaszenie pożaru, dzięki czemu nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia na cały pojazd, a tym samym udało się zminimalizować rozmiar powstałych w aucie strat.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

JanekJanek

2 0

Baran który zaprojektował drogę w Starogardzie ograniczając jej przepustowość do minimum powinien ponieść trwałe konsekwencje tego. Wcześniej jezdnia zaprojektowana przez niemców miała dużą szerokość i przepustowość. Oczywiście w Polsce trzeba wszystko skutecznie popsuć obwodnicy jak nie ma tak nie będzie a wieczne korki zapychają miasto. Nie mówiąc już o braku awaryjnego pasa 08:17, 16.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%