Zamknij

Po kolizji dwie osoby w szpitalu.

18:48, 10.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci pracowali w miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Zajączkowo. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 21-letni kierowca audi zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w volkswagenem i skodę. W wyniku tego zdarzenia kierowca audi oraz pasażerka trafili do szpitali. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że 21-latek nie miał uprawnień do kierowania, a samochód nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Obecnie mundurowi wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

W miniony piątek (7 stycznia br.) o godzinie 19.30 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 91 w miejscowości Zajączkowo. Przyjmujący zgłoszenie policjant w to miejsce natychmiast wysłał funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego, którzy wstępnie ustalili, że 21-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego jadąc audi a8 z niewyjaśnionych przyczyn, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym volkswagenem. Siła uderzenia była tak duża, że z kolei volkswagen zderzył się ze skodą. W wyniku tego zdarzenia kierowca oraz 21-letnia pasażerka audi trafili z obrażeniami ciała do szpitali.

Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Ujawnione i zabezpieczone na miejscu ślady pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku. Mundurowi zbadali stan trzeźwości kierujących samochodami, którzy byli trzeźwi. W trakcie policyjnych czynności okazało się, że kierowca audi nie miał uprawnień do kierowania samochodami. Dodatkowo okazało się, że samochód nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od pojazdów uczestniczących w tym zdarzeniu oraz samochód audi został odholowany na policyjny parking.

Teraz sprawą wypadku zajmą się śledczy, którzy dokładnie będą wyjaśniać wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Za spowodowanie wypadku grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień.

Apelujemy do kierowców o rozwagę i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego. Dostosujmy prędkość do panujących warunków na drodze. Zmiana aury wymusza zmianę techniki prowadzenia pojazdu – niestety wielu kierowców o tym zapomina – a to może być przyczyną wielu tragedii.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%