Zamknij
REKLAMA

Po służbie zatrzymał sprawcę kradzieży

20:00, 06.02.2019 | P.N
REKLAMA
Skomentuj

Dzięki szybkiej reakcji dzielnicowego będącego po służbie odpowiedzialności wykroczeniowej nie uniknie mieszkaniec Tczewa, który ukradł dwie butelki alkoholu. Interweniujący policjant zauważył mężczyznę wychodzącego z jednego ze sklepów, którego podejrzewał o kradzież. Funkcjonariusz podczas rozmowy z mężczyzną potwierdził swoje podejrzenia i ujął 28-latka, a następnie przekazał go wezwanym na miejsce policjantom.

W miniony poniedziałek (4 lutego br.) dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie będący po służbie zauważył przed wejściem do jednego ze sklepów wychodzącego mężczyznę, którego zachowanie wskazywało, że mógł coś ukraść. W związku z tą sytuacją policjant postanowił sprawdzić swoje podejrzenia i podczas rozmowy z mężczyzną potwierdził swoje podejrzenia. Funkcjonariusz ujął 28-letniego mężczyznę i wezwał na miejsce kolegów z wydziału prewencji. Policjanci po wejściu na teren sklepu w rozmowie z zaskoczoną tym zdarzeniem obsługą potwierdzili kradzież ustalając, że zatrzymany mieszkaniec Tczewa ukradł dwie butelki alkoholu warte ponad 100 złotych. 

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że w tym zdarzeniu uczestniczył jeszcze jeden sprawca. Dzielnicowy nie dając za wygraną ustalił personalia drugiego sprawcy, który wkrótce również zostanie przesłuchany. 

Dzięki wzorowej postawie tczewskiego dzielnicowego 28-latek oraz jego kolega nie unikną odpowiedzialności i odpowiedzą za popełnione wykroczenie. Po przedstawieniu zarzutów przez funkcjonariuszy losem mężczyzn zajmie się sąd. Takie zachowanie dzielnicowego pokazuje, że służbę w Policji pełni się 24 godziny na dobę.

(P.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone