Zamknij
REKLAMA

Gwiazdy telewizyjnego show zatańczą w Starogardzie. Zapraszamy!

20:26, 29.10.2019 | A.D
Skomentuj
REKLAMA

3 listopada w Miejskiej Hali Sportowej im. A. Grubby odbędzie się „Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – IV Memoriał Edwarda Kowalke”. Podczas wieczornej gali w specjalnym pokazie zatańczą Jan i Lenka Klimentowie – znani z udziału w telewizyjnym show „Dancing with the Star”. Starogardzką galę po raz trzeci poprowadzi Iwona Pavlović – jurorka wszystkich edycji „Tańca z Gwiazdami”.
 

Raz w roku starogardzka hala miejska zamienia się w wielką salę balową. Do Starogardu przyjeżdżają tancerze, przyjaciele i miłośnicy tańca towarzyskiego, by uczestniczyć w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego. Turniej poświęcony jest Edwardowi Kowalke – trenerowi i wychowawcy kilku pokoleń nauczycieli tańca Polskiego Towarzystwa Tanecznego w Okręgu Pomorskim, sędzi Polskiego Towarzystwa Tanecznego oraz inicjatorowi i twórcy w 1977 roku jednego z najstarszych w Polsce – Klubu Tańca Towarzyskiego „Impuls”.

Podczas trzech ostatnich edycji w Starogardzie zatańczyło ponad 500 par z Polski i z zagranicy (Rosja) m.in. z Trójmiasta, Warszawy, Torunia, Słupska, Elbląga, Bydgoszczy, Helu, Kwidzyna, Tczewa, Chojnic, Piły, Ełka, Żukowa, Olecka, Koszalina, Morągowa, Szczecinka, Kostkowa, Kołobrzegu, Rumi i Kaliningradu.

Co roku wydarzenie wzbudza wielkie emocje. Oprócz par tanecznych, które walczą o miejsca na podium, widzowie mogą podziwiać mistrzów tańca towarzyskiego w specjalnie przygotowanych pokazach. Dotychczas zaprezentowali się: Igor Wilczyński (starogardzianin) i Irina Grishina – mistrzowie Polski w tańcach latynoamerykańskich oraz Jacek Jeschke i Hanna Żudziewicz – finaliści Mistrzostw Świata i Europy, uczestnicy programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, półfinaliści programu „World of Dance”.
 

3 listopada br. podczas wieczornej gali zatańczą sympatyczni Czesi Jan i Lenka Klimentowie – popularni tancerzy programu „Dancing with the stars”.

Lenkę Kliment widzowie poznali w ósmym sezonie „Dancing with the Stars”. Ma wielki talent do tańca. W poprzedniej edycji w parze z Jakubem Kucnerem zajęła czwarte miejsce.

Jan Kliment rozpoczął naukę tańca w wieku 17 lat, zainspirowany filmem „Dirty Dancing”. Zawodowo tańczył z Petrą Kostovcikov, z którą dotarł do finału Mistrzostw Europy w tańcu towarzyskim oraz sześciokrotnie zdobywał tytuł wicemistrza Czech, a w 2002 zdobył tytuł mistrzowski, dzięki czemu wyjechali na Kubę. Tam szlifowali technikę u kubańskich instruktorów tańca. W 2003 ponownie zdobył mistrzostwo Czech, tym razem z Ewą Szabatin. Później tańczył z Szwajcarką Laurą Stefanie Hafner, z którą pięciokrotnie zdobył tytuł mistrza Szwajcarii. Jest też pięciokrotnym mistrzem Polski oraz trenerem i sędzią World Dance Council. Reprezentuje klasę „B” w tańcach standardowych oraz najwyższą, międzynarodową klasę taneczną „S” w tańcach latynoamerykańskich.
Popularność w Polsce zdobył dzięki programowi TVN „Taniec z gwiazdami”. W latach 2009–2011 jego partnerkami były kolejno: Natasza Urbańska (jesień 2009), Katarzyna Grochola (wiosna 2010), Edyta Górniak (jesień 2010) i Weronika Marczuk (jesień 2011). Od 2014 występuje jako trener tańca w programie telewizji Polsat „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Jego partnerkami w programie były, kolejno: Natalia Siwiec, Anna Wyszkoni, Ewa Kasprzyk, Cleo, Julia Wróblewska, Misheel Jargalsaikhan, Natalia Szroeder, Beata Tadla i Joanna Mazur. Z trzema ostatnimi wygrał finały odpowiednio siódmej, ósmej i dziewiątej edycji programu.

 

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz