Zamknij

Narodowy Dzień Niepodległości

12:13, 03.11.2019 | A.D
REKLAMA
Skomentuj

11 listopada obchodzić będziemy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak oraz Przewodnicząca Rady Miasta Anna Benert zapraszają na Marsz ku Wolności oraz uroczystości w Parku Miejskim.

 

Tradycyjnym elementem Święta Niepodległości w naszym mieście jest coroczne spotkanie mieszkańców. W tym roku oficjalne uroczystości odbędą się w Parku Miejskim (punkt widokowy przy rzece – zejście od ul. Hallera). Poprzedzi je wspólny przemarsz ulicami miasta. 11 listopada spotykamy się o godz. 15:00 na parkingu sklepu Carrefour (al. Niepodległości). Mile widziane barwy narodowe, flagi i flagietki. Po uformowaniu szyku przy dźwiękach Orkiestry Dętej Starogardzkiego Centrum Kultury przejdziemy: al. Niepodległości, ul. Lubichowską, ul. Chojnicką, przez Rynek, ul. Hallera, do Parku Miejskiego, gdzie zbiórka uczestników przewidziana jest na godz. 15:40.

O 15:45 odśpiewamy Hymn Państwowy, po czym wysłuchamy przemówień okolicznościowych i złożymy wiązanki kwiatów. O godz. 16:30 w kościele pw. św. Mateusza rozpocznie się uroczysta msza św. w intencji Ojczyzny i mieszkańców Starogardu Gdańskiego.

Na godz. 19:00 zapraszamy do wspólnego niepodległościowego śpiewania z Teatrem „Kuźnia Bracka” w kościele pw. św. Katarzyny.

(A.D)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone