Zamknij
REKLAMA

Zobacz dlaczego ferie nie zawsze są bezpieczne.

09:30, 10.01.2020 | M.N
REKLAMA
Skomentuj

Tczewscy policjanci, mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych, spotykają się z pierwszoklasistami szkół podstawowych. Wczoraj mundurowi odwiedzili uczniów z dwóch szkół, gdzie opowiadali dzieciom jak bezpiecznie bawić się podczas zimowego wypoczynku. Takie spotkania odbywają się w ramach wojewódzkiego projektu edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”.

Ferie zimowe to czas odpoczynku od zajęć szkolnych oraz zabaw dla uczniów, które nie zawsze są dla nich bezpieczne. Dlatego tczewscy policjanci wczoraj spotykali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz 10 w Tczewie mówiąc o bezpieczeństwie w czasie ferii. W tym tygodniu mundurowi odwiedzają pierwszoklasistów ze szkół podstawowych, gdzie przypominają o bezpieczeństwie w trakcie zabaw na świeżym powietrzu. Spotkania odbywają się w ramach wojewódzkiego projektu edukacyjnego pn. „Uczę się bezpieczeństwa”.

Jednym z zagrożeń, o którym przestrzegają policjanci jest niebezpieczeństwo związane z wchodzeniem na zamarznięte jeziora, rzeki i stawy. Stróże prawa informują również młodych ludzi, co należy zrobić, gdy załamie się pod naszym ciężarem lód i jak postępować, gdy ktoś jest świadkiem takiego niebezpiecznego zdarzenia. Dodatkowo mundurowi przypominają pierwszoklasistom, kto to jest osoba obca oraz jak należy zachować się w kontakcie z taką osobą. Mundurowi informują uczniów, co należy zrobić, gdy taka osoba zapuka do drzwi pod nieobecność rodziców. Stróże prawa przypominają również młodym ludziom, jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz zwracają szczególną uwagę na noszenie odblasków, które niejednokrotnie pieszemu uratowały życie. Na zakończenie każdego spotkania policjanci życzą udanych, a zarazem bezpiecznie spędzonych ferii każdemu uczestnikowi spotkania.

Policjanci prowadzą corocznie działania profilaktyczne oraz czuwają nad bezpieczeństwem przez cały okres trwania ferii. Funkcjonariusze do jutra będą spotykać się z pierwszoklasistami i będą „uczyć ich bezpieczeństwa”.

(M.N)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© gst24.pl | Prawa zastrzeżone