Zamknij

Asystent rodziny

Miejsce pracy: Jana Pawła II 6, 83-200 Starogard Gdański, powiat: starogardzki, woj: pomorskie
Zakres obowiązków: Opracowanie i realizacja planu pracy z rodziną we współpracy z członkami rodziny i w konsultacji z pracownikiem socjalnym. Opracowanie, we współpracy z członkami rodziny i koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej, planu pracy z rodziną, który jest skoordynowany z planem pomocy dziecku umieszczonemu w pieczy zastępczej. Udzielanie pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego. Udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów socjalnych. Udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów psychologicznych. Udzielanie pomocy rodzinom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi. Wspieranie aktywności społecznej rodzin. Motywowanie członków rodzin do podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Udzielanie pomocy w poszukiwaniu, podejmowaniu i utrzymywaniu pracy zarobkowej. Motywowanie do udziału w zajęciach grupowych dla rodziców, mających na celu kształtowanie prawidłowych wzorców rodzicielskich i umiejętności psychospołecznych. Udzielanie wsparcia dzieciom, w szczególności poprzez udział w zajęciach psychoedukacyjnych. Podejmowanie działań interwencyjnych i zaradczych w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i rodzin. Prowadzenie dokumentacji dotyczącej pracy z rodziną. Dokonywanie okresowej oceny sytuacji rodziny. Monitorowanie funkcjonowania rodziny po zakończeniu pracy z rodziną. Sporządzanie, na wniosek sądu, opinii o rodzinie i jej członkach. Współpraca z jednostkami administracji rządowej i samorządowej, właściwymi organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami i osobami specjalizującymi się w działaniach na rzecz dziecka i rodziny. Współpraca z zespołem interdyscyplinarnym lub grupą roboczą, o których mowa w art. 9a ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie lub innymi podmiotami, których pomoc przy wykonywaniu zadań uzna za niezbędną.
Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony
Data rozpoczęcia: 01.08.2024
Wymagania konieczne
Wykształcenie:
  • wyższe (w tym licencjat)
  • średnie ogólnokształcące
    Uprawnienia:
    • Komunikatywność
    • dyspozycyjność
      Wymagania pożądane
      • znajomość obsługi komputera
      • znajomość Ms Office
        Pozostałe wymagania
        Inne wymagania: konieczne: - wykształcenie wyższe na kierunku pedagogika, psychologia, socjologia, nauki o rodzinie, praca socjalna lub wykształcenie wyższe na dowolnym kierunku uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi i rodziną lub studiami podyplomowymi dodatkowo udokumentowanym rocznym stażem pracy lub wykształcenie średnie lub średnie branżowe uzupełnione szkoleniem z zakresu pracy z dziećmi i rodziną dodatkowo udokumentowanym 3-letnim stażem pracy; - umiejętność planowania i wdrażania działań wspierających; - asystentem rodziny może być osoba, która nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej, wypełnia obowiązek alimentacyjny, nie była skazana prawomocnym wyrokiem, nie figuruje w bazie danych RSP; pożądane: doświadczenie w pracy z rodziną, programu Pomost więcej informacji na stronie: https://mopsstarogardgd.bip.gov.pl/aktualne/oferta-pracy-asystent-rodziny.html
        Pracodawca: MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W STAROGARDZIE GDAŃSKIM
        Adres: Jana Pawła II 6, 83-200 Starogard Gdański, powiat: starogardzki, woj: pomorskie
        Osoba do kontaktu: Magdalena Rompa
        Numer telefonu: 585612938 w.36
        E-mail: [email protected]
        Język aplikacji: polski
        Wymagane dokumenty: CV, skierowanie do pracodawcy https://mopsstarogardgd.bip.gov.pl/aktualne/oferta-pracy-asystent-rodziny.html
        przekazania dokumentów:
        Preferowane formy kontaktu: osobiście, telefon, e-mail
        Montaż nagrobków, obróbka,szlifowanie, polerowanie kamienia, na noszenue na płytę symboli i napisów
        StPr/24/0498
        wynagrodzenie od od 2 261 PLN

        Do głównych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie należało: protokołowanie na rozprawach i posiedzeniach, w tym w systemie cyfrowej rejestracji przebiegu rozpraw; wykonywanie wszystkich czynności związanych z prowadzeniem akt sądowych; obsługa referatu sędziego, referendarza sądowego; obsługa urządzeń ewidencyjnych i praca w oprogramowaniu Sędzia-2; sporządzanie wokand; przygotowywanie korespondencji; wykonywanie zarządzeń sędziego, referendarza sądowego i innych czynności przewidzianych w regulaminie urzędowania sądów powszechnych. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie https://starogard-gd.sr.gov.pl/a-1100-1023-konkurs-na-stanowisko-stazysta-umowa-na-czas-okreslony-w-celu-zastepstwa-nieobecnego-pracownika,new,mg,232.html,3033
        StPr/24/0493
        wynagrodzenie od od 4 190 PLN

        -kompletowanie, kontrola merytoryczna dokumentów księgowych; -sporządzanie rozliczen księgowych -sporządzanie i analiza zestawień finansowych
        StPr/24/0494
        wynagrodzenie od od 4 242 PLN

        1. Zapewnienie ochrony informacji niejawnych, w tym stosowanie środków bezpieczeństwa fizycznego. 2. Zarządzanie ryzykiem bezpieczeństwa, w szczególności szacowanie ryzyka. 3. Bieżąca kontrola ochrony informacji niejawnych oraz przestrzegania przepisów o ochronie tych informacji. 4. Opracowywanie i aktualizowanie planu ochrony informacji niejawnych oraz nadzorowanie jego realizacji. 5. Prowadzenie szkoleń pracowników w zakresie ochrony informacji niejawnych, szkolenie pracowników posiadających uprawnienia do dostępu do informacji niejawnych. 6. Przeprowadzanie postępowań sprawdzających. 7. Prowadzenie wykazu osób posiadających poświadczenie bezpieczeństwa. 8. Kontrola stanu ochrony informacji niejawnych. 9. Prowadzenie dokumentacji obronnej i realizowanie zadań obronnych Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim, w tym: - opracowywanie rocznych planów zamierzeń obronnych Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim, - opracowywanie i aktualizowanie Regulaminu organizacyjnego Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim wraz z wymaganymi załącznikami, - aktualizowanie i dostosowywanie do potrzeb i możliwości jednostki organizacyjnej zadań operacyjnych, określonych w kartach realizacji zadań operacyjnych na czas kryzysu i wojny dla Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim, - opracowywanie i aktualizowanie dokumentacji stałego dyżuru, - opracowywanie programów i rocznych planów szkolenia osób powołanych do pełnienia stałego dyżuru oraz ich szkolenie, - wnioskowanie do właściwej Wojskowej Komendy Uzupełnień o reklamowanie na wniosek lub z urzędu pracowników - żołnierzy rezerwy od obowiązku pełnienia czynnej służby wojskowej w czasie mobilizacji i wojny oraz wykonywanie innych obowiązków z tym związanych.
        StPr/24/0492
        wynagrodzenie od od 700 PLN

        Utrzymanie czystości w budynku przychodni oraz w jego obrębie
        StPr/24/0491

        - obsługa urządzeń biurowych, - obsługa klienta, - obsługa korespondencji, - układanie i segregowanie dokumentów przychodzących, - bieżące prace zlecone;
        StPr/24/0479
        wynagrodzenie od 1 790,3 PLN

        Prace ogólnobudowlane
        StPr/24/0486
        wynagrodzenie od od 4 242 do 5 000 PLN

        Obsługa sprzętu, porządek na stanowisku pracy.
        StPr/24/0467
        wynagrodzenie od od 4 242 do 6 000 PLN

        - sprzedaż asortymentu informatycznego (router, switche, wzmacniacze wi-fi), - doradztwo informatyczne w zakresie ww. produktów, - sprzedaż podzespołów elektroniczych i elektrotechnicznych;
        StPr/24/0474

        zgodnie ze stanowiskiem
        StPr/24/0460
        wynagrodzenie od od 35 PLN