Zamknij

Zaćma - jakie są objawy i jak ją wyleczyć?

11:40, 22.11.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 11:41, 22.11.2024
pixabay pixabay

Zaćma to choroba oczu, która zazwyczaj dotyka osoby po 60 roku życia. Może rozwijać się przez długie lata, dlatego ważne jest, aby regularnie odbywać kontrole u okulisty. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić? Gdzie można wykonać usuwanie zaćmy? Ile kosztuje taki zabieg?

Objawy zaćmy

Co ważne, zaćma nie wywołuje swędzenia i dolegliwości bólowych. Początkowo prowadzi do pogorszenia się ostrości wzroku, które najczęściej tłumaczymy podeszłym wiekiem lub zmęczeniem. W efekcie pacjenci sięgają po mocniejsze szkła w noszonych okularach. Innym symptomem może być poczucie ciągłego zabrudzenia szkieł, przez co często je przecieramy. To odczucie wiąże się z początkową fazą mętnienia soczewki oka. Osoba chorująca ma problemy z widzeniem w dużym słońcu, jednak w pochmurne dni jej wzrok jest znacznie lepszy. Poza tym niepokojącą dolegliwością jest niemożność rozróżniania barw. Inne objawy zaćmy to także szybsze męczenie się oczu, narastająca krótkowzroczność, problemy z oceną odległości, przymglone widzenie, obraz zniekształconych przedmiotów, przebarwienie oczu, trudności z dobraniem okularów i wrażliwość na jasne światło. Jeśli takie problemy utrzymują się długi czas i nie znikają mimo odpoczynku, trzeba jak najszybciej umówić się do specjalisty. Pamiętajmy o tym, że usuwanie zaćmy może odbywać się w profesjonalnej klinice okulistycznej, która na każdym kroku dba o dobro swoich pacjentów. W tym wypadku stosuje się nowoczesne rozwiązania, dzięki czemu pacjenci mogą na nowo cieszyć się zdrowym wzrokiem. 

Koszt operacji zaćmy

Ile kosztuje operacja zaćmy NFZ? Z pewnością nie każdego stać na wykonanie kosztownego zabiegu w prywatnej klinice, dlatego z pomocą przychodzi operacja zaćmy na NFZ. Musimy mieć na uwadze to, że możemy starać się o zwrot kosztów w ciągu 6 miesięcy od dnia wykonania zabiegu i wystawienia rachunku. Zaufana klinika okulistyczna stara się o refundację zabiegu zaćmy w imieniu swoich pacjentów, dlatego nie musimy się o to martwić. Jeśli poznamy dokładne zasady refundacji zabiegi, będziemy mogli skorzystać z wielu nowych możliwości i nie stracimy pieniędzy z własnej kieszeni na wyleczenie choroby oczu. Warto zatem postawić na specjalną ofertę, która jest skrojona na miarę potrzeb pacjenta. 

Operacja na kataraktę jest przeprowadzana jednego dnia, dlatego pacjenci mogą szybko wrócić do domu. Oczywiście na początku trzeba przeprowadzić dokładną diagnostykę w momencie kwalifikacji do zabiegu, co pozwala sprawdzić stan wzroku, określić wady dioptryczne, sprawdzić stan dna oka i ciśnienie w oku oraz wybrać odpowiednią soczewkę wewnątrzgałkową do wszczepienia pacjentowi. Współczesna medycyna daje nam do dyspozycji wiele unikalnych metod leczenia chorób oczu, co oznacza, że mamy szansę na odzyskanie pełni zdrowia. Postępująca zaćma może prowadzić do wielu poważniejszych problemów, dlatego nie należy bagatelizować objawów i regularnie umawiać się na wizyty do okulisty. Oczy to narząd, o który trzeba dbać każdego dnia, zwłaszcza że są one wciąż narażone na zmęczenie i warunki zewnętrzne. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%