Zamknij
REKLAMA

Nie rób strony internetowej samodzielnie - zostaw to zadanie specjalistom

09:09, 19.11.2020 | materiały partnera

Masz swój biznes, więc na pewno wiesz, jak ważne jest, aby klienci traktowali Cię poważnie. Dlatego dbasz o dobre relacje z nimi, kontakt czy odpowiedni poziom usług lub ciekawy asortyment. Pomyśl też o funkcjonalnej stronie www – to przecież Twoja internetowa wizytówka.

Tworzenie stron internetowych jak projektowanie pięknych kuchni?

Chcesz ładną i funkcjonalną kuchnię, to zgłaszasz się do stolarza lub projektanta. Dlaczego? Ponieważ dobrze wiesz, że brak wiedzy i doświadczenia uniemożliwi Ci stworzenie rzeczywiście optymalnego projektu. Nie będziesz też w stanie samodzielnie go zrealizować bez stosownych narzędzi, wolnego czasu i umiejętności. A może jesteś stolarzem? Wtedy zajmujesz się zabudową kuchenną, ale już do łazienki prosisz specjalistę, prawda? Tak to działa, jeżeli ma być profesjonalnie, funkcjonalnie i bez żadnych usterek.

Tworzenie stron www wygląda (a przynajmniej powinno wyglądać) podobnie. Zgłaszasz się do Haiku Studio, ponieważ konieczny jest dobry projekt. To on staje się podstawą do zbudowania strony optymalnej, ładnej dla oka, responsywnej i z ciekawymi tekstami.

  • Takiej, której nie musisz się wstydzić przed klientami.
  • Takiej, która jest intuicyjna w użytkowaniu i dobrze widoczna dla robotów wyszukiwarek.
  • Takiej, która pracuje na Twoją pozycję biznesową.

Oczywiście możesz powiedzieć, że przecież są darmowe kreatory stron, więc nie ma sensu tracić pieniędzy na agencję. W takim razie poświęć nam kilka minut, a my w dalszej części artykułu wyjaśnimy Ci, dlaczego ten pomysł należy odstawić na półkę z napisem „bad idea”.

Ładna i funkcjonalna kuchnia wymaga dobrego projektu. Tak samo jest przy tworzeniu stron www.

Strona www z agencją vs strona www z kreatorem

Darmowe kreatory stron internetowych na pewno kuszą. Wizja samodzielnego zbudowania strony firmowej bez znajomości kodowania i bez wydatków może wydawać się strzałem w dziesiątkę. Intuicyjny edytor, szybka praca – na pierwszy rzut oka wszystko pasuje. No to wróćmy do przykładu z kuchnią.  Niektórzy decydują się na zakup gotowego zestawu zabudowy kuchennej, bo to tańsze. Później okazuje się, że nic nie pasuje – a to brakuje jakiejś szafki, z kolei do innej ze względu na układ pomieszczenia trudno się dostać, ciężko też po kuchni się poruszać i przygotowywać posiłki.  Przestrzeń jest po prostu źle wykorzystana, więc kuchnia staje się kompletnie niefunkcjonalna. W sklepie czy w katalogu wszystko ładnie się prezentuje, ale przecież każde pomieszczenie jest inne, i dlatego optymalnym rozwiązaniem jest stworzenie projektu do konkretnego miejsca.

Tak właśnie musisz też spojrzeć na tworzenie stron internetowych. Twoja witryna powinna być dopasowana wizualnie do charakteru branży, ale jednocześnie zawierać wszystkie elementy podnoszące funkcjonalność. Poza tym nie tylko to, co widać od razu ma znaczenie. Liczy się też to, co wewnątrz, a więc odpowiednie kodowanie, jeżeli strona ma się dobrze pozycjonować. Tak jak w szafkach kuchennych istotne są mocne zawiasy czy praktyczne mechanizmy otwierania i zamykania.

Nie daj się ograniczeniom – postaw na profesjonalne tworzenie stron www

Korzystanie z kreatora ma kilka zalet. Na pewno jest łatwe w użyciu i dzięki niemu możesz dość szybko postawić stronę (ale nie w 10 minut jak niektórzy się reklamują). Niektóre platformy oferują też wsparcie techniczne, aczkolwiek jest ono dostępne w ograniczonym zakresie. Kwestia kosztów jest natomiast problematyczna. Darmowe kreatory są takie w bardzo ograniczonym zakresie. Co to oznacza? Mogą się pojawić kłopoty przy rozbudowie witryny czy z dodawaniem przydatnych wtyczek. Bardzo często pojemność hostingu okazuje się niewystarczająca. A jak trzeba więcej miejsca, to oczywiście kończy się opcja darmowa. Dostępne są także kreatory z miesięcznym lub rocznym abonamentem, ale i one mają swoje wady, o czym poniżej. Zobacz zatem, dlaczego tworzenie strony www dla swojej firmy powinieneś zlecić fachowcom.

Tworzenie stron www wymaga więcej niż ładnego designu.

Oryginalna szata graficzna

W przypadku kreatorów (darmowych czy płatnych) możliwość wyboru szablonów wyglądu witryny jest mocno ograniczona. Trudno liczyć na oryginalność, więc strona Twojej firmy niczym nie będzie się wyróżniać. Nie ma opcji personalizacji, natomiast problematyczne może się okazać wdrożenie wszystkich niezbędnych funkcji.  Co więcej, bezpłatne wersje zazwyczaj oznaczają wyświetlanie reklam, więc z profesjonalizmem taka strona ma niewiele wspólnego.

Nasza agencja sprawia, że design strony nie tylko wygląda kompetentnie, ale także jest dopasowany do indywidualnych wymagań i potrzeb.

Duże możliwości

Kreatory oferują bardzo ograniczone opcje. Możliwe są wyłącznie niektóre funkcje, jak szablon strony i edycja jego wyglądu poprzez dodawanie elementów graficznych i tekstu. Rozbudowa strony sprawia problem – najczęściej wiąże się z koniecznością zapłaty, więc upada mit o bezpłatnym lub tanim kreatorze. Trzeba też pamiętać o braku dostępu do kodu oraz plików wykorzystywanych przez stronę.

Tworzenie stron www z naszą agencja daje niemal nieograniczone możliwości edycji, rozbudowy i wyboru określonych funkcjonalności.  Bardzo szybko się zorientujesz, jak to ważne.

Strona internetowa zoptymalizowana pod pozycjonowanie

Pamiętaj, że nie tylko to, co Ty widzisz i dostrzegają Twoi klienci ma znacznie. Równie istotne okazuje się, jak stronę odczytują roboty wyszukiwarek. Co z tego, że na stronie pojawia się zachwycające zdjęcie, jeżeli nie ma jego opisu dla robotów. Kreatory pozwalają wyłącznie na w miarę prostą budowę i edycję stron, ale zaniedbują kwestię optymalizacji strony pod wyszukiwarkę. Przy braku możliwości edycji kodu, nie ma np. opcji, aby dodawać kluczowe tagi, czyli tagi alt albo oznaczenia nagłówków. W efekcie strona internetowa może ładnie prezentuje się, ale dla wyszukiwarek jest niewidoczna. Dlatego potencjalni klienci po prostu jej nie znajdą w wynikach organicznych.

Nasza agencja zawsze dba o odpowiednią optymalizację strony pod wyszukiwarki, aby przyciągała jak najwięcej klientów. Łatwo się na takiej stronie poruszać, a jednocześnie jest dostosowana pod pozycjonowanie. Wszystkie ważne elementy, jak opisy strony, sitemaps czy tagi alt zostają dobrze zoptymalizowane. Witryna jest również dodana do indeksu wyszukiwarek. Co to oznacza? Strona www nie tylko spodoba się klientom, ale i Google, więc pnie się w wynikach wyszukiwania na wybrane frazy kluczowe. A to ma przełożenie na sukces sprzedażowy.

Strona www jest Twoją własnością

Korzystanie z kreatorów stron wiąże się z tym, że to właśnie wybrana platforma jest właścicielem witryny oraz jej kodu. Wiesz, dlaczego to niedobre rozwiązanie? Pozostajesz całkowicie zależny – nie masz zatem możliwości zmienić dostawcy serwera, nie możesz przenieść strony w inne miejsce. To znaczy możesz, ale wtedy wszystko musisz tworzyć od zera! A co się stanie, jeżeli przypisana firma hostingowa kończy działalność? Też cała dotychczasowa praca idzie na marne. 

Z nami jest inaczej, ponieważ jesteś właścicielem strony i kodu. W razie zmiany hostingu nic się dzieje. Nawet tym się nie zajmujesz, ponieważ to my ogarniamy temat.

Czytelny kod jest kluczowy dla dobrze zoptymalizowanej strony internetowej.

Strona szybko się ładuje

Współpraca z nami pozwala na znaczne przyspieszenie ładowania się strony. To ważne z dwóch powodów. Po pierwsze, użytkowników bardzo zniechęca fakt długiego wczytywania witryny. Po drugie, szybkość ładowania jest jednym z czynników wpływających na wysoką pozycję w rankingu Google. Niestety, ale czas ładowania stron wykonanych w kreatorze pozostawia wiele do życzenia.

Profesjonalne wsparcie techniczne i oszczędność czasu

Zawsze możesz liczyć na naszą pomoc w razie jakichkolwiek problemów ze swoją stroną www (a takie czasami się pojawiają). Nie musisz zastanawiać się, czym jest certyfikat SSL albo DNS. Nie ma potrzeby też tracić czasu na myślenie, jakie wtyczki czy statystyki są konieczne albo w jaki sposób zintegrować stronę z serwisami społecznościowymi. To my zajmujemy się konfiguracją wszystkich niezbędnych narzędzi. Dzięki temu możesz całą swoją uwagę poświęcić temu, co jest dla Ciebie najważniejsze, a więc rozwojowi swojej firmy.

Nie szukaj półśrodków!

Zawsze najlepiej skoncentrować się na konkretnych zadaniach, które są spójne z wykonywaną pracą. Właśnie wtedy efekty są najlepsze. Szkoda Twojego czasu i energii na tworzenie strony www samodzielnie, ponieważ w tym czasie możesz zrobić dużo więcej dla swojej firmy. Dlatego skorzystaj z oferty Haiku Studio, jeżeli chcesz mieć dobrze funkcjonującą, odpowiednio zoptymalizowaną i ładnie wyglądającą stronę www swojej firmy.

Artykuł powstał we współpracy z:

Agencja Reklamowa Haiku Studio

Mickiewicza 35/7

89-600 Chojnice

Telefon komórkowy: 511 984 811

Email: [email protected]iku.com.pl

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%