Zamknij
REKLAMA

Najlepsi polscy aktorzy i aktorki. Ranking. Więcej filmografii na Pinbook.pl

12:14, 19.11.2020 | materiały partnera

Najlepsi polscy aktorzy i aktork

Wbrew powszechnej opinii, że nie mamy się czym pochwalić, jeśli chodzi o aktorów, my jesteśmy tymi, którzy najgłośniej krzyczą, że owszem - mamy! Uwielbiamy oglądać dobre, polskie filmy z wybitnie uzdolnionymi aktorami. Wybraliśmy więc trzech, którzy mają specjalne miejsce w naszym sercu. Postaramy się wam przybliżyć filmografie aktorów, a także przekonamy przynajmniej do jednego ulubionego naszego filmu z daną osobą. Jesteście gotowi?

Magdalena Cielecka

Jej gra aktorska jest na naprawdę wysokim poziomie. Zadebiutowała w filmie „Pokuszenie” w 1995 roku. I chociaż dzisiaj częściej grywa w serialach, niż w filmach, to na jej koncie jest wiele wspaniałych ról filmowych. Większość osób zapewne kojarzy ją z „Magdy M.” czy serialu „Chyłka”, ale Cielecka zagrała również w „Katyniu” w reżyserii Wajdy, czy „Wenecji” Kolskiego. Nam najbardziej podobała się jednak w „Samotności w sieci”, gdzie wcieliła się w rolę Ewy, która nawiązuje na internetowym forum kontakt z niejakim Jakubem. Jakub jest piekielnie inteligentny i dobrze zarabiający. Jest dla niej fascynujący do tego stopnia, że jej mąż odchodzi w odstawkę. Życie uczuciowe Jakuba również nie jest pasmem sukcesów - jest samotny i ma na koncie wiele nieudanych związków. Gdy zaczynają ze sobą rozmawiać, ich życia całkowicie się zmieniają. W pewnym momencie ich wirtualna przyjaźń zaczyna być czymś znacznie poważniejszym.

Robert Więckiewicz

Aktor swój debiut zaliczył w 2003 roku w filmie „Ciało”, chociaż już wcześniej grywał epizodyczne role. Dzisiaj jest jednym z najsławniejszych polskich aktorów. Bardzo lubiliśmy go w „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, a także w serialu „Ślepnąc od świateł”. Jednak jego rola w „Pod Mocnym Aniołem” pozostanie w nas na zawsze. W adaptacji powieści Jerzego Pilcha aktor wcielił się w postać samego pisarza. Jest alkoholikiem i w pewnym momencie uwierzył, że pokona nałóg. W międzyczasie zakochuje się i czuje, że ma dla kogo żyć. Jednak nałóg jest silniejszy i wygrywa - Jerzy idzie więc do baru „Pod Mocnym Aniołem” i zaczyna pić. Trafia na odwyk, gdzie styka się z wieloma niesamowitymi postaciami. Jednym z elementów terapii jest odczytywanie na głos wspomnień z czasów picia. I dlatego usłyszymy zabawne, ale i wstrząsające historie, które odczytają m.in. fryzjerka, reżyser czy ksiądz.

Agata Kulesza

Niesamowita i zachwycająca. Film z jej udziałem - „Ida” - otrzymał Oscara. Filmem, którzy otworzył jej drzwi do wielkiej kariery, był „Moje pieczone kurczaki” z 2002 roku. Dzisiaj jest w ścisłej czołówce polskich gwiazd. Na swoim koncie ma role w filmie „Niewinne” czy „Moje córki krowy”. Ale nam najbardziej podobała się w filmie „Róża”. Przenosimy się do 1945 roku. Tadeusz jest żołnierzem AK, któremu II wojna światowa odebrała wszystko. Po jej zakończeniu dociera na Mazury. Odnajduje tam wdowę po niemieckim żołnierzu, którego śmierci była świadkiem. Początkowo Róża jest nieufnie do niego nastawiona, ale pozwala mu przenocować. Okazuje się, że Róża zmaga się wciąż z szabrownikami, więc Tadeusz proponuje jej pomóc. Nieoczekiwanie rodzi się między nimi uczucie…

A wy kogo jeszcze byście dodali do zestawienia?

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%