Zamknij

Podpowiadamy, czy warto oddać auto do skupu?

14:01, 18.08.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:02, 18.08.2021

W Polsce zdecydowana większość osób deklaruje, że kupiło pojazd z drugiej ręki. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ samochód już po wyjeździe z salonu traci znacznie na wartości. Auta używane mogą być w świetnym stanie i jeszcze długo służyć bez awarii. A co w sytuacji, gdy mamy ten sam samochód od 20 lat i chcemy go sprzedać? Jest kilka możliwości, a jedną z nich jest skup aut.

Jaki samochód odkupi skup?

W zasadzie skup aut może być zainteresowany każdym pojazdem. Sprzedać można zarówno działające auto, jak i to, które ma wiele usterek. Także auta powypadkowe i uszkodzone w stopniu poważnym można sprzedać. Przyjmowane są również pojazdy zabytkowe czy po prostu stare. I tak, w przypadku Bart - skup aut za gotówkę, oferuje on skup aut osobowych w Gdańsku i Gdyni z roczników 1980-2020, więc sprzedać można praktycznie każdy samochód, zarówno “małego Fiata”, jak i dostawczego busa, niezależnie od jego rocznika. Warto zatem samodzielnie skontaktować się z wybranym skupem, aby poznać dokładną ofertę na pojazd, który posiadamy.

Kiedy warto sprzedać samochód do skupu?

Decyzja o sprzedaniu samochodu, który posiadaliśmy długi czas, na pewno jest przemyślana. Zwykle wystarczy wystawić ogłoszenie w Internecie, że chcemy sprzedać auto i podajemy wszystkie szczegóły. Niestety ogłoszeń jest tak wiele, że nasze może zostać niezauważone lub pominięte. A to oznacza, że zanim ktoś je znajdzie minie dużo czasu. Ponadto jeśli posiadamy popularny model, kupujący może wręcz przebierać i trudno nam będzie sprzedać auto bez wystawiania go w atrakcyjnej cenie. A co jeśli samochód ma usterki? Tym trudniej go sprzedać, a może to być nawet niebezpieczne!

Warto pamiętać, że jeśli ktoś już po zakupie, ale jeszcze przed przerejestrowaniem samochodu i zmianą ubezpieczyciela spowoduje wypadek, to na nas spadnie odpowiedzialność. Dlatego jeśli mamy auto, które wymaga naprawy, lepiej sprzedać je spokojnie do skupu samochodów. W ten sposób szybko — nawet w jeden dzień — sprzedamy auto i nie musimy się martwić o załatwienie formalności. Sprzedaż do skupu jest też świetnym rozwiązaniem, gdy kończy nam się przegląd, a mamy pewność, że kolejnego samochód nie przejdzie lub gdy kończy się umowa ubezpieczenia, a my nie chcemy już opłacać kolejnej polisy.

Jak wygląda sprzedaż?

Można się zastanawiać, jak wygląda sprzedaż auta do skupu. Sama procedura jest naprawdę prosta i szybka. Wystarczy nawiązać kontakt ze skupem i poczekać na wstępną wycenę od pracownika. Jeżeli nam pasuje, wtedy umawiamy się na spotkanie z pracownikiem. A co, gdy mamy auto, które dalej nie pojedzie? Nic nie szkodzi. Istnieje możliwość umówienia się, aby pracownik skupu przyjechał do nas, do domu i zabrał auto na lawecie. Po potwierdzeniu szczegółów spisuje się umowę kupna-sprzedaży. Większość umów zawiera klauzulę, że to skup odprowadza podatek od czynności cywilnoprawnych, ale warto się upewnić, czytając dokument szczegółowo. Po podpisaniu umowy, my dostajemy gotówkę natychmiast, a skup staje się właścicielem samochodu. Z naszej strony trzeba jeszcze zgłosić zbycie pojazdu w urzędzie komunikacji oraz u ubezpieczyciela.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%