Zamknij
REKLAMA

Pomoc drogowa - co ona dokładnie oznacza?

12:12, 09.11.2018 | materiał partnera
Skomentuj

Jeszcze nigdy nie miałeś do czynienia z pomocą drogową? Pewnie w takim razie zastanawiasz się, czego dokładnie możesz spodziewać się po ekipie, która udziela wsparcia wszystkim kierowcom. Okazuje się, że w większości przypadków zakres usług jest bardzo podobny. Ale jak wiadomo, od takich reguł, często odchodzą różnego rodzaju wyjątki.

Standardowa pomoc drogowa

Chcesz się dokładnie dowiedzieć, czego możesz spodziewać się po ofercie standardowej firmy udzielającej pomoc drogową? Okazuje się, że możliwości jest naprawdę wiele. Jednak tutaj koniecznie należy skupić się na usłudze holowania pojazdów, jak i również wykonywania drobnych prac naprawczych na miejscu zdarzenia.

Taką przykładową firmą, która jest w stanie nam to wszystko zagwarantować może być między innymi - http://pomocdrogowa.malbork.pl/holowniki/. Rzeczywiście w tym przypadku możemy spodziewać się głównie tego, że firma przyjeżdża do wszystkich kierowców, których spotkała nieprzyjemna historia w Malborku oraz w okolicach. W tym celu wysyłany jest specjalny sprzęt holowniczy, dzięki któremu można przetransportować nie tylko samochody osobowe, ale i również pozostałe pojazdy.

Na pewno przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnej firmy, warto zapytać się, w jakim czasie ekipa jest w stanie dotrzeć na miejsce zdarzenia. Ale także powinien interesować nas ostateczny koszt wykonania usługi. Wtedy przynajmniej będziemy mieli gwarancję tego, że firma na pewno spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Jeżeli zdecydujemy się na współpracę ze wspomnianą firmą, to jeszcze przy okazji możemy spodziewać się tego, że na miejsce zdarzenia drogowego przyjedzie nie tylko wykwalifikowany kierowca lawety, ale również doświadczony mechanik. W takim razie nie będzie najmniejszego problemu z wykonaniem podstawowych napraw, jeżeli będzie możliwe natychmiastowe uruchomienie pojazdu i wyruszenie w dalszą podróż.

Wymiana koła na trasie

Już wiemy, że większość firm oferujących standardową pomoc drogową, zajmuje się nie tylko holowaniem pojazdów, ale również wykonywaniem drobnych napraw na miejscu zdarzenia. Jeżeli interesuje Cię to, czy w przypadku przebitej opony lub innej awarii związanej z kołami samochodów, także możesz liczyć na wsparcie ze strony firmy, to w większości przypadków, nie będzie takiego problemu. Dobrze jest jednak zdecydować się na wsparcie okazane ze strony firmy specjalizującej się tylko i wyłącznie w tym temacie. Dzięki temu zyskamy gwarancję, że wszystkie naprawy związane z kołami, będą wykonane na najwyższym poziomie.

Na specjalną uwagę zasługuje między innymi firma - http://www.wulkanizacja-24h.pl/oferta.html. W tym przypadku mamy do czynienia właśnie z firmą, która specjalizuje się w mobilnej naprawie opon. Okazuje się, że z takiej pomocy mogą skorzystać nie tylko kierowcy samochodów osobowych, ale również dostawczych, TIR, a nawet innych pojazdów czy sprzętów. W takim razie Klientami są nie tylko osoby prywatne, ale również rolnicy, czy też inni przedsiębiorcy.

Jak wiadomo, w przypadku samochodów osobowych, nie powinno być większego problemu z wymianą opony. Jednak już planując takie zadanie w samochodach dostawczych lub specjalistycznych maszynach, sprawa przestaje być taka oczywista. Ponadto nie można zapomnieć również o tym, że w takich sytuacjach potrzebne są odpowiednie kwalifikacje oraz umiejętność korzystania z odpowiedniego sprzętu. Ta firma jest nam w stanie wszystko zapewnić. Dlatego nie musimy się obawiać, że przyjedzie do nas kierowca, który będzie w stanie zaproponować nam jedynie holowanie samochodu. Usterka będzie naprawdę usunięta!

Warto dodać, że chociaż głównym regionem działania firmy jest Poznań, to jednak samochody ze sprzętem naprawczym wyjeżdżają do każdego miejsca na terenie całego kraju. Dlatego nie musisz się obawiać, że znajdując się za daleko od stolicy Wielkopolski, będziesz musiał poradzić sobie z problemem samodzielnie. Dodatkowym atutem jest na pewno to, że firma działa całodobowo, a także przez siedem dni w tygodniu. Jest to naprawdę bardzo ważne.

Auto nadaje się do naprawy - i co dalej?

Czasami zdarzają się takie sytuacje, że niestety nie będziemy w stanie sobie poradzić sami, albo też nie będzie można wykonać podstawowej naprawy, przez co nasza dalsza podróż staje pod bardzo dużym znakiem zapytania. Okazuje się jednak, że i na taki problem znajdzie się rozwiązanie. Wystarczy wynająć auto zastępcze, a swój zepsuty lub uszkodzony samochód zostawić w warsztacie. Wtedy będziemy mogli bez większego problemu kontynuować swój wyjazd. Jest to szczególnie ważne, jeżeli takiej podróży nie będziemy mogli w żaden sposób przełożyć.

Przykładową firmą, która oferuje nie tylko pomoc drogową, ale również jest w stanie zagwarantować nam możliwość wynajęcia aut zastępczych, jest - http://pat-car.pl/parking-strzezony/. Rzeczywiście w przypadku tej firmy możemy liczyć na wynajęcie auta, dzięki czemu jesteśmy pozbawieni problemu poszukiwania jeszcze jednej placówki, specjalizującej się właśnie w tym zakresie.

Jeżeli tylko zajrzymy na stronę, szybko przekonamy się o tym, że możliwości wypożyczenia samochodów jest naprawdę dużo. Dodatkowo na stronie internetowej znajduje się już szczegółowy cennik, z wytycznymi, jaką kwotę zapłacimy decydując się na wypożyczenie samochodu na określony termin. Na pewno najdroższą stawkę będą miały auta wypożyczane na bardzo krótki okres czasu. Im dłużej będziemy dysponować konkretnym modelem samochodu, tym dla nas lepiej.

Samochód transportowany przez autolawetę

We wspomnianej firmie, możemy wypożyczyć takie samochody, jak Citroen C3, Hondę Civic, Opla Astrę, Toyotę Avensis, a nawet kilka samochodów dostawczych lub umożliwiających przewóz większej ilości pasażerów. W tym drugim przypadku mowa jest o takich modelach samochodów jak Renault Trafic, Nissan Prima Star, czy też Ford Transit. To właśnie w przypadku tych modeli samochodów, jesteśmy w stanie ponieść największy koszt w skali miesiąca, ponieważ wynajęcie obciąży nasz budżet kwotą 4,5 tys. złotych. Natomiast jeden dzień w przypadku krótkoterminowego wypożyczenia samochodu kosztuje 240 złotych.

Jeżeli zatem sprawa z naszą podróżą naprawdę jest pilna, to wynajęcie samochodu jest rozwiązaniem w tym przypadku najlepszym. Najprawdopodobniej po powrocie nasz samochód zostanie naprawiony. Oczywiście jeżeli zdążymy go jeszcze umieścić w warsztacie samochodowym. Dzięki temu prawie nie odczujemy braku samochodu, co dla wielu osób, które potrzebują go do sprawnego funkcjonowania, nie będą musiały zmierzać się z kolejnymi problemami.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz