Zamknij

120 minut faktów z historii Polski

14:00, 10.05.2019 J.Rokiciński
Skomentuj

W czwartek,  9 maja, o "Szansach i zagrożeniach dla Polski" mówił w Starogardzkim Centrum Kultury dr Leszek Żebrowski. Spotkanie zorganizowały: Klub Gazety Polskiej i Stowarzyszenie Prawy Starogard. Frekwencja dopisała. 

Żebrowski uważa, że błędem było nie odcięcie się od przeszłości jak zrobili po II wojnie Norwedzy (zdenazyfikowali się) i takie rozliczenie wyszło im na dobre.

- Kres komunizmu, socjalizmu w Polsce? Formalnie tak, a w rzeczywistości zostały struktury z tamtego czasu, grupy wpływów i interesów – mówił Żebrowski. - Nie wykorzystaliśmy szansy z 1989 r. kiedy można było Polskę zdekomunizować (…) Mazowiecki bał się wszystkiego: „umów trzeba dotrzymywać i trzeba być lojalnym”albo „to niech palą te akta, bo jak się zdenerwują to zrobią coś przeciw nam”(...) Minister Kiszczak, miał nadzór nad tym nowym rządem – uważa Żebrowski.

Czy mieli prawo?

Sporo mówił także na temat roszczeń żydowskich (odzyskiwanie mienia).

- Po 1989 r. mamy rządy Oleksego, Cimoszewicza Milera. Czy oni mieli prawo do uczestniczenia w polityce w wolej Polsce skoro wcześniej (…) Teraz „właściciele” Polski Ludowej są umocowani i sobie radzą (...) Mamy okres przełomowy, jest bunt, ferment rewolucja, narzuca się nam poglądy mniejszości – uważa Żebrowski i dodaje - większość ludzie jest niepolityczna i głosuje na tych których widzi w telewizji.

Radził aby społeczeństwo się organizowało.

- My śpimy. Nadzieja jest zawsze choć wkoło pełno zła. Powinniśmy oddzielić się od „tych ludzi” - apelował.

Uczestnicy spotkania wysoko je ocenili: - Fantastyczne 120 min faktów i prawdziwej historii Polski. Wielkie brawa dla organizatorów – napisał na fb pan Daniel.

Leszek Żebrowski (64 l)

to polski ekonomista, publicysta historyczny i działacz społeczno-polityczny. W latach 70. i 80. działał w opozycji antykomunistycznej. Współpracował z Ruchem Obrony Praw Człowieka i Obywatela. Należał do NSZZ „Solidarność”. Pisał w podziemnych tygodnikach „Głosie” oraz „Ładzie”. Współpracował z Wydawnictwem Unia Nowoczesnego Humanizmu. Należał do odwołującego się do tradycji Narodowej Demokracji nieformalnego stronnictwa politycznego określanego „salonem Napoleona Siemaszki”. Publikuje artykuły dotyczące swoich badań historycznych m.in. w „Naszym Dzienniku”, „Naszej Polsce”, portalu internetowym pch24.pl oraz w prasie polonijnej. W latach 90. pisał również dla dziennika „Nowy Świat” i „Gazety Polskiej”. Jego artykuły ukazywały się także w „Nowym Państwie”, „Historii Do Rzeczy”, „Innych Obliczach Historii” czy „Gazecie Polskiej Codziennie”. Jest też publicystą Radia Maryja, Telewizji Trwam i Republika oraz autorem haseł z Encyklopedii „Białych Plam”oraz biogramów osób związanych z tymi organizacjami.

 

(J.Rokiciński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%