Bieg uliczny w Zblewie na 100-lecie niepodległości Polski

13:59, 04.11.2018 K.C Aktualizacja: 11:16, 08.09.2020
Skomentuj Aldona Ronkowska Aldona Ronkowska

Gmina Zblewo znana jest ze sportowej aktywności. Nic więc dziwnego, że właśnie na sportowo mieszkańcy uczcili 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

28 października odbył się w Zblewie I Bieg Uliczny z okazji setnej rocznicy niepodległości Polski. Organizatorami wydarzenia była Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Wincentego Kwaśniewskiego w Zblewie oraz Gminny Ośrodek Kultury im. Małgorzaty Hillar w Zblewie.

W imprezie wzięło udział prawie 200 biegaczy z całego regionu, którzy wystartowali w 4 kategoriach wiekowych.

Najliczniejszą była grupa zawodników w kategorii OPEN. Bieg odbył się na dystansie 5100 metrów i wystartowało w nim prawie 70 osób. Nie zabrakło mieszkańców Zblewa i Kociewskich Morsów, które  – jak zawsze – z uśmiechem na twarzy, pozdrawiając po drodze mieszkańców i kibiców, przebiegły całą trasę. Pierwszy linię mety przekroczył Mateusz Kaczmarek z Rakoniewic, za nim uplasowali się Mateusz Niemczyk ze Starogardu Gdańskiego i Oskar Klein z Dąbrówki. Spośród kobiet najszybsza była Ewelina Paprocka z Obliwic, kolejno do mety dobiegły Monika Kujawska z Żukowa i Monika Dubiella z Lubichowa.

Zawodnicy w wieku 14-16 lat mierzyli się na dystansie 1200 metrów. Najlepszy w tej kategorii okazał się Szymon Bielaszewski z Lubichowa. Kolejne miejsca zajęli Mateusz Kortas z Rokocina i Kajetan Latański z Żyglądu. Pierwszą dziewczyną na mecie była Oliwia Chmurzyńska ze Stężycy. Drugie i trecie miejsce zajęły odpowiednio Nikola Strumowska z Pinczyna i Martyna Czapla ze Zblewa.

W biegu na 800 metrów brała udział młodzież w wieku 11-13 lat. Pierwsze miejsce zajął Błażej Szyca z Lubichowa, za którym uplasowali się kolejno Oskar Ceplin z Miradowa i Nikodem Romanowski ze Starogardu Gdańskiego. Spośród dziewcząt najszybsze były Nikola Zagórska z Pinczyna (I miejsce), Izabela Kobierowska z Kruszki (II miejsce) i Amelia Dembicka z Bytoni (III miejsce).

Najmłodsi zawodnicy w wieku 6-10 lat biegli na dystansie 400 metrów. W kategorii chłopców linię mety przekroczył pierwszy Olaf Bielski ze Zblewa. Za nim uplasował się Błażej Mania - również ze Zblewa, zaś trzecie miejsce zajął Piotr Ceplin z Miradowa. W kategorii dziewcząt na podium stanęły zawodniczki z Lubichowa: Monika Mokwa (I miejsce), Agata Bielaszewska (II miejsce) oraz Natalia Sękowska (III miejsce).

Biegaczom kibicowało liczne grono mieszkańców, którzy oklaskiwali zawodników nie tylko na mecie, ale i na całej trasie.

Patronat honorowy nad biegiem objął wójt gminy Zblewo Artur Herold, który przez cały dzień gorąco oklaskiwał uczestników, a na koniec wręczał wszystkim pamiątkowe medale.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.