Zamknij
REKLAMA

Otwarcie nowego oddziału firmy Pestar w Starogardzie Gdańskim

16:53, 06.11.2018 | K.C
Skomentuj
REKLAMA

6 listopada uroczyście otwarto nowy oddział firmy Pestar Sp. z o. o. Mieści się on przy ul. Skarszewskiej 5B i obejmuje magazyn oraz dwukondygnacyjną część biurową. Otwarciu towarzyszyło przecięcie wstęgi, przemówienia, gratulacje i podziękowania oraz zwiedzanie obiektu. Po części oficjalnej prezes firmy Pestar Eugeniusz Piechowski zaprosił wszystkich na kawę i tort.

W otwarciu wzięli udział pracownicy firmy Pestar z prezesem Eugeniuszem Piechowskim na czele oraz zaproszeni goście, w tym prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak, władze SKB-ZP oraz budowniczy i właściciele obiektu Andrzej Sella i Aleksandra Bańko.

Przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali wraz z prezesem Piechowskim prezydent Starogardu Gdańskiego Janusz Stankowiak, właściciel firmy Stella Andrzej Stella oraz dyrektor oddziału Pestar Sp. z o. o. Mariusz Skarbek.

Po przecięciu wstęgi przyszedł czas na gratulacje i życzenia. Następnie prezes Piechowski wzniósł toast za pomyślność nowego obiektu i działalności firmy, po czym opowiedział, jak doszło do jego powstania.

Zamysł uruchomienia w Starogardzie Gdańskim nowego oddziału firmy Pestar pojawił się przed dwoma laty, został jednak odłożony w czasie z uwagi na wybór rozwoju firmy poprzez rozbudowę siedziby na Iwaszkiewicza o wydzielony magazyn biuroserwisowy o powierzchni 170 metrów kwadratowych. Magazyn wystarczył jednak tylko na rok w związku z rosnącymi potrzebami firmy.

- Nasze rozmowy z Panem Andrzejem Stellą zostały podjęte przed ponad rokiem - mówił Piechowski. - Przekazałem wówczas wytyczne zagospodarowania pod nasze potrzeby organizacyjne i branżowe dla przygotowywanego projektu tej inwestycji budowlanej. Złożyłem deklarację dzierżawy części budynku, chociaż w trakcie realizacji budowy wahałem się co do podejmowanej decyzji ze względu na duże wyzwania organizacyjne i ryzyko działalności branżowej tego przedsięwzięcia. Zakładam jednak, że utrzymanie wzrostu gospodarczego w kraju potrwa jeszcze do dwóch lat - w tym czasie chcemy wzmocnić naszą pozycję na rynku lokalnym i ogólnopolskim. Dziś zagospodarowujemy ten obiekt i wdrażamy nasze plany rozwojowe firmy - kontynuował.

Dla rozwoju firmy potrzebna jest aktualnie kadra. - Nowa lokalizacja podwyższa nasz standard i warunki pracy. Zabiegamy o pracowników wymagających od pracodawcy ścieżki rozwoju zawodowego, a równocześnie oczekujemy ich kompetencji i realizacji własnej tu w Starogardzie Gdańskim. Pestar potrzebuje kadry świadomej i zaangażowanej, nieobawiającej się wyzwań rynku, a kreatywność i akceptacja zmian jest nie tylko wskazana, lecz niezbędna w kontekście rywalizacji rynkowej. Cel jest wspólny: przywiązanie do firmy i realizacja własnych ambicji zawodowych przy godnym poziomie wynagrodzenia opartym na faktycznych efektach własnego zaangażowania, wykształcenia i kompetencji - mówił prezes Pestaru.

Rozwój firmy realizowany jest w oparciu o maksymę: kto się nie rozwija, ten się cofa. - Potrzebny jest rozwój, jego ramy zostały określone w naszej firmie i są monitorowane. To rynek jest ponad każdym zarządzającym i on nas zweryfikuje - kontynuował Piechowski. - W aktualnej gospodarce bardzo trudno mikrofirmie utrzymać się na rynku. Większe struktury ją albo wyprzedzą, albo wchłoną. To już nie ten czas, gdy ja sam kreowałem i operacyjnie realizowałem wzrost firmy przed ponad 27 laty. Przypomnę, że w rok powstania firmy byłem ja sam, a obecnie w Pestarze znajduje zatrudnienie prawie 60 osób. Teraz wartością jest odpowiedni poziom kompetencyjny kadry pracowniczej oraz świadomi swojej roki managerowie, którzy wdrażają strategie oraz realizują plany i projekty efektywnie i z zaangażowaniem. Wyzwań bieżących jest sporo. Wymagania stawia rynek. Obyśmy wspólnie tym wymaganiom sprostali - życzył sobie i pracownikom prezes Pestaru.

W nowej lokalizacji rozpoczęły swoją działalność dwa nowe działy firmy: Cyfryzacja Firm i biurowi.pl. - Wydzielona dla Pestaru część budynku to magazyn o powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych, również z regałami wysokiego składowania, oraz część biurowa dwukondygnacyjna o powierzchni 400 metrów kwadratowych. W nowej lokalizacji rozpoczęły swoją działalność dwa działy Pestar Sp. z o. o. jako nowe jednostki biznesowe: Cyfryzacja Firm i biurowi.pl. Docelowo w ciągu roku planowane jest zwiększenie zatrudnienia w nowej lokalizacji z obecnych 21 etatów do prawie 30. Managerem prowadzącym proces przejścia działu do nowej lokalizacji jest dyrektor Mariusz Skarbek, który wraz z kierownikiem działu biurowi.pl Maciejem Orlikowskim realizują wdrożenie wyższego standardu obsługi klienta i optymalizację organizacji pracy własnej w oparciu o systemy informatyczne - mówił Piechowski.

Dział biurowi.pl to głównie sprzedaż internetowa materiałów i sprzętu biurowego w całej Polsce. Oferta działu Cyfryzacja Firm jest natomiast kierowana na rynek regionu - dla optymalizacji procesów w organizacji przedsiębiorstw w oparciu o nowoczesną technikę biurową oraz systemy informatyczne. O charakterze i zakresie oferty rynkowej dwóch nowych działów branżowych opowiedział dyrektor oddziału Mariusz Skarbek. 

- Zmieniamy podejście do rynku - mówił Skarbek. - Nadajemy biuroserwisowi mocny kształt jako biurowi.pl. i z lokalnego dostawcy przeobrażamy się w dostawcę regionalnego i ogólnopolskiego. Nasza oferta to oferta artykułów biurowych, wzmacniamy również chemię gospodarczą i idziemy w artykułu BHP. Dotychczasowy dział Technologia IT zmienia się w Cyfryzację Firm. Cyfryzacja Firm stanowi podążanie za rynkiem, za technologiami, za tym, co się dzieje w informatyce i ogólnie w rozwoju firm. Jeśli chodzi o ofertę, są to systemy informatyczne, systemy druku i kodów kreskowych, systemy kasowe z kasami fiskalnymi, multimedia i oprogramowanie dedykowane dla edukacji oraz wyspecjalizowane oprogramowanie do zarządzania firmami. Wszystko to zaopatrujemy w elementy informatyki. Wiedza i doświadczenie, które posiadamy, stanowi o tym, że dzięki takim wdrożeniom i takim przeobrażeniom technologicznym firmy, które będą z nami współpracowały i już współpracują, wchodzą na coraz wyższy poziom digitalizacji swoich procesów wewnętrznych. Ciekawym elementem naszej oferty są tablice multimedialne, a naszym ostatnim produktem, na który mamy już uprawnienia, są kasy on-line - dodał Skarbek. - Chciałem podziękować naszej załodze, która wykazała się ogromnym zaangażowaniem. Dzisiaj można ocenić, że jesteśmy działamy, Państwo, przypuszczam, potwierdzicie to i mam nadzieję, że nasz oferta spotka się z uznaniem regionu i będziemy mogli dla regionu działać - zakończył.

Po wspólnym zwiedzaniu obiektu prezes Piechowski zaprosił wszystkich przybyłych na kawę i tort.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z otwarcia.

(K.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%