Zamknij

KP Starogard Gdański przegrał z Puszczą Niepołomice w 1/16 PP

16:51, 08.11.2018 K.C Aktualizacja: 16:51, 08.11.2018
Skomentuj Jacek Klejment Jacek Klejment

Trzecioligowy Klub Piłkarski Starogard Gdański przegrał 7 listopada na własnym boisku z pierwszoligową Puszczą Niepołomice 1:3. Oznacza to koniec walki starogardzkiej drużyny w finale Pucharu Polski.

7 listopada w meczu o awans do 1/8 Pucharu Polski KP Starogard przegrał z Puszczą Niepołomice 3:1. – Przez 70 minut graliśmy z Puszczą jak równy z równym, ale pierwsza liga nie wybacza błędów – przyznał trener KP Starogard Łukasz Kowalski.

Wszystkie bramki dla gości zdobył 23-letni Krzysztof Drzazga, który z dorobkiem 7 goli zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych snajperów pierwszej ligi. Bramkę dla KP Starogard strzelił głową w 86 minucie Maksym Adamenko.

W poprzedniej rundzie Pucharu Polski po bramce Wojciecha Zyski, który nie zagrał 7 listopada z powodu kontuzji, starogardzianie wyeliminowali spadkowicza z pierwszej ligi Górnika Łęczna.

Spotkaniu sędziował Szymon Likaz z Poznania. Mecz obejrzało 400 widzów.