"Nasza przyszłość ma pomarańczowo-czarne barwy" - jest to projekt społeczny prowadzony przez cztery uczennice I klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim - Natalię Lamek, Maję Orlikowską, Julię Redzimską i Natalię Rietzel. Jego celem jest przybliżenie przede wszystkim dzieciom i młodzieży, jak ważna jest obecność pszczół w przyrodzie i w naszym życiu.
W ramach projektu prowadzone są zajęcia edukacyjne w formie warsztatów. Zajęcia odbywają się w salach lekcyjnych w wybranych szkołach z udziałem
uczniów klas 1-8 szkół podstawowych. - Jako eksponat przedstawiany jest ul wielkopolski oraz produkty wytwarzane przez pszczoły - mówi Natalia Lamek. - Podczas wykładów dzieci dowiadują się co robić, aby nam i pszczołom żyło się lepiej, a także informacji o hierarchii pszczół oraz jak wygląda ich życie.
Osoby prowadzące ubrane są w pszczelarskie kombinezony ochronne. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały różne quizy i gry tematyczne, w których mogą brać czynny udział oraz wygrywać drobne nagrody.
Lekcje edukacyjne zostały już przeprowadzone w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Starogardzie Gdańskim, Publicznej Szkole Podstawowej nr 8 w Starogardzie Gdańskim, Zespole Szkół Publicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarszewach Następne wykłady odbędą się kolejno w Publicznej Szkole Podstawowej w Górze, Publicznej Szkole Podstawowej w Starych Polaszkach, Publicznej Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Jabłowie. Projekt swoim zasięgiem obejmuje dwa powiaty województwa pomorskiego. Dla uczestników wykładów przewidziane są drobne nagrody i upominki, m.in. świeczki z prawdziwego wosku pszczelego, miód i nasiona roślin miododajnych.
Projekt może korzystnie wpłynąć na środowisko w powiecie starogardzkim i kościerskim, a dzieci otrzymując nasiona roślin miododajnych i sadząc je stworzą miejsca pożytkowe dla pszczół. Projekt prowadzony jest pod patronatem platformy "zwolnieni z teorii". Zachęcamy do śledzenia strony projektu na Facebooku: "Nasza przyszłość ma pomarańczowo-czarne barwy".
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gst24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz