Zamknij
REKLAMA

Paznokcie akrylowe czy hybrydowe?

12:28, 22.10.2021 | materiały partnera
Skomentuj

Nie bez przyczyn mówi się, że dłonie są wizytówką człowieka. Z tego względu powinno się przykładać do ich pielęgnacji szczególną uwagę. Jeśli chodzi o Panie, to mogą sobie one pozwolić również na pielęgnację, która kończy się kolorowym malowaniem paznokci. Jeśli zdecydują się one na taki zabieg należy pamiętać o tym, że nie wystarczy pomalować paznokci na jakiś kolor – ten lakier nie powinien być później odpryśnięty. Z tego względy powstały lakiery, które pozwalają na zachowanie pięknych paznokci przez zdecydowanie dłuższy czas w porównaniu do zwykłego lakieru.

Jaka jest różnica między akrylowym a hybrydowym lakierem do paznokci?

Lakier akrylowy odporny jest na załamania i zarysowania, dlatego może utrzymywać się na płytce paznokcia nawet do 3 tygodni. Paznokcie akrylowe najczęściej przedłużane są utwardzanym akrylem, czyli proszkiem, który może modelować naturalną płytkę paznokcia. Tak zrobiony manicure jest niezwykle trwały, chroni płytkę paznokci, która może odbudować się pod akrylową warstwą. Z tego względu jest szczególnie polecana osobą, które mają cienkie i łamliwe paznokcie. Poza tym, jeśli kolor na paznokciach się znudzi łatwo jest go zmienić. Jeśli chodzi o wady tej metody stylizacji paznokci to jest to na pewno nieprzyjemny zapach podczas aplikacji.

Natomiast jeśli chodzi o lakier hybrydowy to jest to lakier, który utwardza się pod wpływem lampy UV i wymaga nałożenia dwóch warstw lakiery. Jest to również jedna z najtrwalszych metod stylizacji paznokci. Ta metoda stylizacji jest dość prosta i można ją wykonać zarówno w salonie kosmetycznym jak i samodzielnie w domu. Wymaga to jednak zdolności manualnych, aby nie wyjechać lakierem poza płytkę paznokcia. Należy również pamiętać o odpowiednim przygotowaniu paznokcia – dzięki temu przedłuży się trwałość manicure hybrydowego. Należy usunąć skórki i wypolerować płytkę paznokcia. Można przed zastosowaniem bazy UV położyć również odtłuszczacz.

Następnie po nałożeniu bazy i utwardzeniu jej w lamie UV nakłada się i utwardza w lampie kolejne warstwy. Końcową warstwą jest utwardzacz. Po ostatnim utwardzaniu w lampie płytkę paznokcia przemywa się odtłuszczaczem. Jest to bardzo trwała metoda stylizacji paznokci. Poleca się ją szczególnie tym osobom, które nie mają dużo czasu na zmiany i malowanie paznokci niemal codziennie tradycyjnym lakierem, a także tym które chcą ochronić płytkę paznokcia przed uszkodzeniami. Ta metoda jest bezpieczna dla paznokci.

Na co zwrócić uwagę wybierając salon kosmetyczny do stylizacji paznokci?

Wybór odpowiedniego salonu kosmetycznego jest niezwykle ważny nie tylko ze względów estetycznych, ale również higienicznych. Należy zwrócić uwagę na profesjonalizm i poziom czystości w wybranym salonie. W okolicach Trójmiasta warto sprawdzić salony Szychulska.pl, w których ma się pewność profesjonalizmu personelu i precyzji wykonania każdej usługi – nie tylko stylizacji paznokci. Salony rozmieszczone są w kilku punktach, dlatego bardzo łatwo do nich trafić z niemal każdej części Trójmiasta.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%