Zamknij

Prąd drożeje? Ale nie dla Ciebie!

10:00, 27.04.2019 | ?.W
Skomentuj

Planowane już w przyszłym roku podwyżki energii elektrycznej dotkną dosłownie każdego. Analitycy twierdzą, że za prąd będziemy płacić o ok. 30 do nawet 50 proc. więcej! Ale jest na to rada – fotowoltaika.

Przed podwyżkami energii elektrycznej można się nie tylko uchronić, ale ponadto znacznie obniżyć rachunki za prąd. Znaczne obniżenie kosztów zużywanej energii zapewnia fotowoltaika, czyli system paneli słonecznych, zaspakajający w dużym stopniu zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na energię elektryczną.

Jak to działa? Fotowoltaika to po prostu przetwarzanie światła słonecznego w energię elektryczną, czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego z promieniowania słonecznego przy pomocy odpowiednich ogniw fotowoltaicznych. Panele produkują prąd, który jest wykorzystywany na bieżąco, natomiast w monecie, gdy słońce przestaje świecić lub energii wytworzonej już nie wystarcza na pokrycie zapotrzebowania, pobierana jest energia z sieci.

Oczywiście im dane gospodarstwo domowe ma większe zapotrzebowanie na energię elektryczną, tym większe oszczędności zapewnia fotowoltaika. Ale wystarczy, że rachunki przekraczają 150 zł za okres dwóch miesięcy, a już opłaca się założyć taką instalację.

Wszyscy zgodnie twierdzą, że nie warto oszczędzać, próbując kupić oddzielnie poszczególne elementy instalacji samodzielnie (dostawca dostaje rabaty za hurtowe ilości) czy wykonując coś na własną rękę (do kupna sprzętu wraz z usługą montażu dolicza się 8-proc. VAT, podczas gdy same urządzenia opodatkowane są stawką 23 proc.). Nie każdy też weźmie odpowiedzialność za konstrukcję, której nie realizował kompleksowo. Warto zatem zwrócić się do firmy, która specjalizuje się w zakładaniu takich instalacji - firmy Starbud ze Starogardu Gdańskiego. W pierwszej kolejności zostanie wykonany bezpłatny audyt i sprawdzona efektywność ekonomiczna oraz możliwości techniczne, a także dobrana dogodna forma finansowania. Pracownicy firmy pokierują też całym procesem przyłączenia instalacji do sieci.

Co ważne, od tego roku cały koszt instalacji można odliczyć od dochodu składając roczne rozliczenie PIT.

A zatem każdy w krótkim czasie może cieszyć się czystym zyskiem, pozyskując ekologiczną energię oraz oszczędzając pieniądze. To naprawdę działa, przekonaj się sam!

Starbud

ul. Gdańska 34 c

Starogard Gdański

Tel. 660-414-486, 516-574-271, 513-843-198

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%