Zamknij
REKLAMA

Marek Konkolewski kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Starogardu

16:39, 07.09.2018 | K.C
REKLAMA
Skomentuj

7 września na starogardzkim rynku odbył się briefing prasowy zorganizowany przez Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska w Starogardzie Gdańskim, podczas którego KO oficjalnie przedstawiła swojego kandydata na urząd prezydenta Starogardu w nadchodzących wyborach samorządowych.

Spotkanie poprowadził Przewodniczący Regionu Pomorskiego Platformy Obywatelskiej RP poseł Sławomir Neumann. - Dzisiaj rozpoczynamy kampanię samorządową w Starogardzie Gdańskim jako Koalicja Obywatelska prezentacją kandydata na prezydenta miasta – rozpoczął poseł. - To Marek Konkolewski - bezpartyjny, obywatelski kandydat wspierany przez Koalicję Obywatelską. Człowiek, który żyje Starogardem, Starogard ma we krwi, ale swoje doświadczenie zdobywał w Warszawie na poważnych stanowiskach w administracji rządowej. Człowiek, który jest wykształcony i przygotowany merytorycznie do zarządzania dużymi projektami. Zarządzał budżetem większym, niż ma Starogard Gdański. To człowiek o pełnych kompetencjach do tego, aby być dobrym prezydentem, który nie dzieli ludzi, który chce rozwoju naszego miasta – zakończył krótkie wprowadzenie.

Następnie głos zabrał kandydat na urząd prezydenta Starogardu Gdańskiego Marek Konkolewski, dziękując posłowi Neumannowi, Patrykowi Gabrielowi oraz innym politykom rekomendującym go do ubiegania się o mandat prezydenta Starogardu z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Przyznał, że oprócz rekomendacji polityków, do kandydowania skłoniły go przede wszystkim głosy mieszkańców Starogardu. - Od 45 lat jestem mieszkańcem Starogardu. Tu żyję, tu mieszkam, tutaj mam rodzinę i bardzo często spotykałem się, idąc do kościoła, w supermarketach, w osiedlowych sklepach, w aptece, na stacji paliw z normalnymi ludźmi, obywatelami tego miasta, którzy wręcz prosili mnie, żebym wziął udział w tych wyborach. Wskazywali mnie na kandydata, który mógłby zrobić coś dobrego dla stolicy Kociewia. Wsłuchałem się w ten głos, nie mogłem zostać obojętny na te prośby – mówił Konkolewski. - Jest taka maksyma, że natura dała nam dwoje oczu, dwoje uszu, a jeden język, abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili. Ja staram się już wsłuchiwać w głos mieszkańców Starogardu Gdańskiego i chciałbym już od dziś podjąć taką inicjatywę, nowy etap rozwoju naszego miasta, który będzie oparty na współpracy, dialogu, wsłuchiwaniu się w oczekiwania społeczne ponad podziałami politycznymi, co w przyszłości stworzyłoby wizję oczekiwanego przez mieszkańców naszego miasta nowoczesnego Starogardu Gdańskiego.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej zapowiedział, że będzie słuchał głosu mieszkańców oraz czerpał z konstruktywnej krytyki, którą jednoznacznie oddzielił od hejtu. Pokazał także niebieski zeszyt A4, w którym obiecał zapisywać oczekiwania mieszkańców i korzystać z tego zeszytu, gdy zostanie włodarzem Starogardu. - Zachęcam mieszkańców do tego, żebyśmy już zaczęli rozmawiać i żebym już spisywał Wasze prośby i oczekiwania, które będą także konfrontowane z programem przygotowanym przez Koalicję Obywatelską – mówił. Zdradził też, że z powodu decyzji o ubieganiu się o prezydenturę zrezygnował z pracy w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego, w który pełnił bardzo ważną funkcję dyrektora Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Poseł Neumann zaprezentował również kandydata Koalicji Obywatelskiej na wójta gminy wiejskiej Starogard Gdański – Marcina Walkowskiego. - Jestem osobą młodą, aktywną i chciałbym tę aktywność wprowadzić do urzędu, do rządzenia. Myślę, że ta gmina chce i potrzebuje tego, aby aktywnie nią zarządzać – mówił kandydat.

Na koniec poseł zapowiedział, że w najbliższych dniach Koalicja Obywatelska przedstawi wszystkich kandydatów do samorządów oraz główne założenia programu.

(K.C)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© gst24.pl | Prawa zastrzeżone